ساغر هموله چهارشنبه 9 اسفند 1396 02:44 ب.ظ نظرات ()

اگر به عكاسی با گوشی و گرفتن سلفی‌های جذاب علاقه‌مند هستید این مقاله را از  دست ندهید.

بهترین اپلیكیشن های دوربین برای اندروید

دوربین گوشی‌های هوشمند بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. شركت‌ها تلاش می‌كنند با ارتقاء دوربین‌های خود، كارایی آن‌ها را در محیط‌های تاریك افزایش دهند و امكاناتی كه مردم نیاز دارند به آن‌ها اضافه كنند. بسیاری از خریداران تلفن‌ هوشمند انتخاب خود را با توجه كیفیت دوربین گوشی انجام می‌دهند و امروزه دوربین‌ها در زندگی افراد بسیار مهم هستند.


Cymera یكی دیگر از اپلیكیشن‌های دوربین قدیمی و محبوب است و امكانات مختلفی شامل فیلترها، استیكرها، افكت‌های خاص، ویرایشگر ساده عكس و لنزهای متفاوت دارد. همچنین می‌توان از حالت Beauty Camera و ابزارهای آرایش صورت و بدن برای زیباتر شدن تصاویر و گرفتن سلفی‌های حرفه‌ای استفاده كرد. این اپلیكیشن رایگان است؛ ولی با پرداخت درون برنامه می‌توان امكانات بیشتری خریداری كرد.

Retrica

camera app اپلیكیشن دوربین

Retrica علاوه بر این‌كه جایگزین مناسبی برای اپلیكیشن پیش‌فرض دوربین محسوب می‌شود، از برخی قابلیت‌های شبكه های اجتماعی نیز برخوردار است و می‌توان تصاویر و ویدیوهای لایو را به اشتراك گذاشت یا در سایر شبكه‌های اجتماعی آپلود كرد. همچنین این اپلیكیشن امكان استفاده از فیلترها، استیكرها، ساخت گیف، متن، استامپ‌های مخصوص و تصاویر كولاژ را به كاربر می‌دهد. به همین دلایل است كه میلیون‌ها كاربر از این ابزار كاملا رایگان استفاده می‌كنند.

Camera360

camera app اپلیكیشن دوربین

Camera360 به‌عنوان یك دوربین، ویرایشگر عكس و جامعه‌ی عكاسی با ۸۰۰ میلیون كاربر برای سال‌ها مورد توجه كاربران اندروید بوده است. امكانات رایگان بسیاری در این اپلیكیشن وجود دارد؛ مثل ویرایشگر عكس، افكت‌ها و فیلترهای مختلف، استیكرهای حركتی و 3D، تصاویر كولاژ، ابزار آرایش و Beauty Camera. البته با پرداخت درون برنامه می‌توان امكانات بیشتری خریداری كرد.

Camera FV-5

camera app اپلیكیشن دوربین

Camera FV-5 یكی از گزینه‌های مناسب برای طرفداران دوربین‌های دستی است و می‌تواند قابلیت‌های DSLR را شبیه‌سازی كند كه شامل سرعت شاتر دستی، ISO، سنجش نور و روشنایی، فوكوس، تعادل رنگ سفید و ... است. این اپلیكیشن با فرمت‌های مختلف تصاویر مثل DNG (RAW) ،JPEG و PNG سازگار است و بیش از ۳۰ زبان مختلف را پشتیبانی می‌كند؛ همچنین امكان استفاده از كلیدهای تنظیم صدا به‌عنوان شاتر وجود دارد و روی اندروید ۴.۰ و بالاتر قابل اجرا است.

حالا تصمیم با شما است كه از كدام یك از اپلیكیشن‌های لیست ما برای ثبت لحظه‌های شیرین زندگی خود استفاده می‌كنید.

اگر گوشی شما دوربین قدرتمندی داشته باشد ممكن است نتوانید با اپلیكیشن پیش‌فرض دوربین از تمام ظرفیت‌های آن استفاده كنید و بهترین عكس‌ها را بگیرید.

Google Camera

camera app اپلیكیشن دوربین

Google Camera همان طور كه از نامش پیدا است، اپلیكیشن‌ رسمی گوگل برای تصویربرداری است و آن را در بیشتر موبایل‌های گوگل خواهید یافت. این اپلیكیشن رایگان دارای مجموعه‌ی امكانات كوچك ولی مفید است كه لنز بلور، حركت آهسته (در دستگاه‌های تحت پشتیبانی)، پانوراما، ویدیوی سیاه و سفید و ... را شامل می‌شود. نكته منفی در مورد این اپ، پشتیبانی از اندروید ۷.۱.۱ و بالاتر و همچنین عدم دسترسی در بعضی از كشورها از جمله ایران است.

Camera MX

camera app اپلیكیشن دوربین

Camera MX یكی از اپلیكیشن‌های باسابقه و نسبتا محبوب است كه به‌طور منظم توسط توسعه‌دهندگان به‌روزرسانی می‌شود. این اپلیكیشن دارای حالت‌های مختلف برای تصویربرداری است و امكان ساخت تصویر گیف نیز وجود دارد. ویرایشگر داخلی موجود در این اپ می‌تواند برای ویرایش ساده و غیر حرفه‌ای تصاویر مورد استفاده قرار گیرد.

Candy Camera

camera app اپلیكیشن دوربین

Candy Camera از جمله جدیدترین اپلیكیشن‌های دوربین است كه به‌طور خاص برای گرفتن سلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اپ دارای فیلترهای مختلف، ابزارهای آرایش، استیكرها، حالت كولاژ و دیگر امكانات مفید برای تصویربرداری است. شاید رابط كاربری اپلیكیشن در اولین نگاه كمی سخت و پیچیده باشد؛ ولی برای افرادی كه با شبكه‌های اجتماعی زیاد سروكار دارند گزینه مناسبی است. دانلود و استفاده از تمام امكانات موجود در این اپلیكیشن، كاملا رایگان است.

Cymera

camera app اپلیكیشن دوربین