ساغر هموله یکشنبه 13 اسفند 1396 04:00 ب.ظ نظرات ()

با استفاده از اپلیكیشن Touch Bar Demo می‌توانید نوار لمسی مدل‌های جدید مك بوك را شبیه‌سازی كنید.

نوار لمسی مك بوك پرو ۲۰۱۶ را با استفاده از آیپد شبیه سازی كنید

اگر علاقه‌مند به تجربه‌ كردن نوار لمسی مك‌بوك‌ پرو جدید هستید و دوست دارید كاركرد این رابط كاربری را قبل از خرید یك مك ‌بوك ۱۸۰۰ دلاری امتحان كنید، توصیه‌ می‌كنیم از نرم‌‌افزار جدیدی كه این قابلیت را شبیه‌سازی می‌كند استفاده كنید.

تاچ بار دمو نام اپلیكیشنی است كه توسط Andreas Verhoeven و Robbert Klarenbeek ساخته شده است و با آن قادر خواهید بود از امكانات نوار لمسی بر روی مدلهای قدیمی‌ مك ‌بوك‌ بهره‌مند شوید.

برای اجرای نرم‌افزار، پس از نصب آن نیاز به یك آیپد دارید. به كمك این برنامه، صفحه نمایش كوچكی را كه اپل در مك بوك‌ به عنوان TouchBar تعبیه كرده است، شبیه‌سازی می‌كنید. این اپلیكیشن عملكردی مشابه آنچه روی تاچ‌بار جدید اپل دیده‌اید، ارائه می‌كند.

برای استفاده از این ویژگی، ابتدا لازم است نسخه‌ی مك اواس دستگاه را به 10.12.1 با بیلد نامبر 16B2657 به‌روزرسانی كنید و سپس اپلیكیشن Touch Bar Demo را دانلود و نصب كنید.

اما نصب كردن اپلیكیشن بر روی آیپد نیاز به كمی حوصله و دقت دارد؛ چرا كه باید ابتدا نسخه‌ای از برنامه‌ی Xcode را نصب كنید، سپس فایل TouchBar Xcode را از سایت GitHub دانلود و اجرا كنید. البته اگر آشنایی چندانی با طرز كار ایكس كد ندارید، مدتی زمان خواهد برد تا بتوانید این برنامه را اجرا كنید. در ضمن می‌توانید از این آموزش هم استفاده كنید.

پس از نصب موفق نرم‌افزارهای مك و آی‌اواس، تنها كافی است آیپد خود را با كابل USB به مك متصل كنید و از تجربه‌ی شبیه‌سازی نوار لمسی مك بوك پرو لذت ببرید.