ساغر هموله یکشنبه 13 اسفند 1396 04:16 ب.ظ نظرات ()

ال‌جی در جریان CES 2018 از جدیدترین پروژكتور خود با قابلیت تولید تصویر ۱۵۰ اینچی رونمایی كرد.

ال جی پروژكتور HU80K را قابلیت ایجاد تصاویر ۱۵۰ اینچی رونمایی كرد

در روزگاری كه تلویزیون‌ها در حال بزرگ‌تر شدن هستند و بسیاری از شركت‌ها تولید ویدئو پروژكتور را رها كرده‌اند، ال‌جی همچنان با قدرت در این بازار فعالیت می‌كند. این غول كره‌ای این بار با یك پروژكتور 4K به CES آمده است. ویدئو پروژكتور HU80K اولین نمونه‌ی 4K ال‌جی در بازار پروژكتورها است.

به ادعای ال‌جی این پروژكتور قادر به تولید تصاویری شارپ و زنده است و كیفیت تصاویر تولیدشده توسط این محصول جدید، توانایی رقابت با تلویزیون‌ دارد. نام این محصول احتمالا در بین بهترین نوآوری‌های CES 2018 به چشم خواهد خورد.

Hu80K

این پروژكتور قادر به تولید تصاویری با حداكثر ابعاد ۱۵۰ اینچ است. به ادعای ال‌جی، پروژكتور HU80K قادر به تولید تصاویر با ۲۵۰۰ لومن روشنایی خواهد بود. این پروژكتور از استاندارد HDR10 نیز پشتیبانی می‌كند كه این مسئله آن را به رقیبی جدی برای تلویزیون‌ مبدل كرده است.

Hu80K

جدای از مسئله قدرت، HU80K به گونه‌ای طراحی شده است كه فضای كمتری نسبت به رقبایش اشغال كند. تصویر مفهومی منتشرشده از این پروژكتور، استفاده از آن در فاصله‌ی نزدیك دیوار را به وضح نشان می‌دهد. طراحی ایستاده‌ی این محصول امكان استفاده از آن به‌صورت قابل حمل یا متصل را فراهم می‌كند. بازتابنده‌ی آینه‌ای نیز به‌عنوان پوشش در زمان استفاده نشدن از پروژكتور كاربرد دارد. ال‌جی همچنین از یك جفت اسپیكر ۷ واتی برای پخش صدا استفاده می‌كند.

شایان ذكر است كه HU80K به رابط webOS 3.5 مجهز شده است. این سیستم كاربر را قادر خواهد ساخت به‌راحتی به سرویس‌های استریم محتوا دسترسی داشته باشد. این پروژكتور همچنین از اترنت، یو‌اس‌بی و HDMI پشتیبانی می‌كند. خوشبختانه امكان برقراری ارتباط بی‌سیم برای اتصال صفحه‌كلید نیز در این پروژكتور وجود دارد.