ساغر هموله یکشنبه 27 اسفند 1396 04:25 ب.ظ نظرات ()

مایكروسافت در تغییری جدید قصد دارد باز كردن لینك‌های برنامه‌ی Mail را تنها توسط مایكروسافت اج ممكن سازد.

مایكروسافت می‌خواهد كاربران را وادار به استفاده از مرورگر اج كند

مایكروسافت در حال آزمایش تغییری جدید در نسخه‌ی آتی ویندوز ۱۰ است كه احتمالا بسیاری از كاربران این ویندوز را آزرده خواهد كرد. غول دنیای نرم‌افزار روز گذشته اعلام كرد كه در حال تست تغییری است كه به واسطه‌ی آن وقتی در برنامه‌ی Mail روی لینكی كلیك كنید، لینك مورد نظر با مرورگر مایكروسافت اج باز خواهد شد. این تغییر یعنی اگر كروم یا فایرفاكس را به‌عنوان مرورگر پیش‌فرض خود در ویندوز ۱۰ انتخاب كنید، مایكروسافت انتخاب شما را نادیده خواهد گرفت و در صورت كلیك روی هر لینكی در برنامه‌ی Mail مایكروسافت اج برای شما باز خواهد شد.

باید گفت این تغییر شبیه به مجبور كردن كاربران كورتانا به استفاده از موتور جستجوی بینگ و باز كردن نتایج با اج است؛ آن هم در حالی كه مرورگر انتخاب‌شده به‌عنوان پیش‌فرض اج نیست.

دونا ساركار، از اعضای ارشد تیم برنامه‌نویسی مایكروسافت، عنوان كرده است كه آن‌ها منتظر دریافت بازخورد از گروه تست‌كننده هستند. شكی نیست كه مایكروسافت بازخوردهای منفی بسیاری در مورد این تغییر غیر ضروری دریافت خواهد كرد؛ اما این‌كه تا چه اندازه به آن‌ها اهمیت خواهد داد مسئله‌ای است كه باید صبر كرد و دید.

مایكروسافت همواره در تلاش بوده است تا كاربران ویندوز ۱۰ را متقاعد كند كه به‌جای كروم از اج استفاده كنند. در همین راستا، این شركت نرم‌افزاری در ویندوز ۱۰ تغییر مرورگر پیش‌فرض را سخت كرده است، ویدیوهایی در نقد مصرف باتری كروم منتشر كرده است و حتی تعدادی تبلیغ مزاحم برای ترویج اج در ویندوز ۱۰ گنجانده است؛ اما هیچ‌كدام از این تلاش‌ها تأثیر چندانی نداشته‌اند و كروم همچنان مرورگر اول كاربران رایانه‌های دسكتاپ است.