ساغر هموله چهارشنبه 25 بهمن 1396 11:56 ق.ظ نظرات ()

بر اساس گزارشی جدید، جانشین اچ‌تی‌سی یو ۱۱ بهار سال جاری میلادی به‌صورت رسمی معرفی خواهد شد.

اچ‌ تی‌ سی یو 12 سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۸ معرفی می‌شود

گوشی پرچم‌دار اچ‌تی‌سی یو ۱۲ سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی عرضه خواهد شد؛ این شایعه توسط Ricciolo، افشاگر معروف توئیتر منتشر شده است. منبع انتشار این گزارش، پیش‌تر نیز شایعاتی در مورد گوشی‌های معرفی‌نشده‌ی دیگر منتشر كرده است و امیدواریم كه اطلاعات ارائه‌شده، صحت داشته باشد.

ماه گذشته میلادی، مشخص شد كه اچ‌تی‌سی یو ۱۲ در نمایشگاه MWC 2018 معرفی نخواهد شد. معرفی نشدن پرچم‌دار بعدی اچ‌تی‌سی در این رویداد، منطقی به‌ نظر می‌رسد؛ سامسونگ در كنگره جهانی موبایل ۲۰۱۸ از گوشی گلكسی اس ۹ و گلكسی اس ۹ پلاس رونمایی خواهد كرد و ارائه یو ۱۲ در این نمایشگاه، باعث خواهد شد گوشی اچ‌تی‌سی در هیاهو معرفی كهكشانی‌های جدید سامسونگ به فراموشی سپرده شود!

به این ترتیب منطقی است كه معرفی پرچم‌دار بعدی ا‌چ‌تی‌سی در بهار سال ۲۰۱۸ صورت گیرد.

با اینكه گزارش‌های زیادی از پرچم‌دار بعدی اچ‌تی‌سی منتشر نشده است؛ اما انتظار می‌رود HTC U12، شبیه یو ۱۱ پلاس نباشد! مدل مذكور در ماه نوامبر سال گذشته معرفی شد؛ جنس این گوشی از شیشه و فلز است و حسگر اثر انگشت در پنل پشتی آن قرار دارد. با اینكه یو ۱۱ پلاس حاشیه‌های باریكی دارد؛ اما این مدل همچنان با برخی از پرچم‌داران بازار كه لقب گوشی بدون حاشیه را یدك می‌كشند، قابل مقایسه نیست.

اچ تی سی یو ۱۲

ممكن است سازنده‌ی تایوانی به دنبال معرفی پرچم‌دار جدید سری «یو» با حسگر اثر انگشت درون نمایشگر باشد. شركت ویوو، گوشی Vivo X20 Plus UD را مجهز به سنسور اثر انگشت درون نمایشگر معرفی كرده است؛ در واقع، پرچم‌دار این شركت چینی از سنسور اثر انگشت ساخت سیناپتیكس استفاده می‌كند كه مدتی پیش به‌صورت رسمی معرفی شده بود.

پرچم‌دار بعدی اچ‌تی‌سی، حاشیه‌های باریكی خواهد داشت و حتی ممكن است حاشیه‌های نازك‌تری در مقایسه با یو ۱۱ پلاس داشته باشد. در حال‌ حاضر مشخص نیست آیا اچ‌تی‌سی گوشی پرچم‌دار بعدی خود را با دوربین دوگانه ارائه خواهد داد یا به یك شاتر در پنل پشتی بسنده خواهد كرد؛ این شركت هیچ‌ یك از گوشی‌های سال گذشته خود را با دوربین اصلی دوگانه ارائه نداده است؛ اما مقامات اچ‌تی‌سی مدتی پیش مدعی شدند كه در آینده، گوشی‌هایی مجهز به دو دوربین در پنل پشتی ارائه خواهند داد.

تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ كوالكام كه از آن در گوشی‌های پرچم‌دار ۲۰۱۸ استفاده می‌شود، قلب تپنده‌ی یو ۱۲ خواهد بود. این تراشه، به هشت هسته پردازشی مجهز شده است و از فرآیند ساخت ۱۰ نانومتری در توسعه آن استفاده می‌شود.

انتظار می‌رود سیستم‌عامل اندروید اوریو روی پرچم‌دار جدید شركت تایوانی اجرا شود؛ هنوز مشخص نیست این مدل به اندروید ۸.۰ مجهز خواهد شد یا نسخه جدیدتر آن یعنی اندروید ۸.۱. رابط‌ كاربری اچ‌تی‌سی یو ۱۲ با پوسته‌ی سنس شخصی‌سازی خواهد شد.

یو ۱۱ به صفحه‌نمایش ۵.۲ اینچی مجهز است؛ اما گوشی جدید نمایشگر بزرگ‌تری خواهد داشت؛ مدتی پیش، یك فبلت ۶ اینچی با اسم‌ رمز HTC Imagine در رویداد محلی در تایوان به نمایش گذاشته شد كه به ادعای ایوان بلس، همان پرچم‌دار ۲۰۱۸ اچ‌تی‌سی خواهد بود. این مدل، حاشیه‌های باریكی دارد؛ ول پنل پشتی یا حاشیه‌های بالا و پایین نمایشگر آن قابل مشاهده نیست. گزارش‌های پیشین به عرضه گوشی جدید اچ‌تی‌سی با نمایشگر 4K اشاره دارند؛ البته صحت این ادعا مشخص نیست. 

گمان می‌رود فبلت جدید اچ‌تی‌سی، به بلندگوهای استریو مجهز شده باشد؛ ضمن اینكه فناوری شارژ سریع كوالكام، شارژ باتری یو ۱۲ را به‌سرعت امكان‌پذیر خواهد كرد. در حال‌ حاضر،مشخص نیست پرچم‌دار بعدی تایوانی‌ها از نسخه ۳.۰ فناوری شارژ سریع كوالكام استفاده می‌كند یا از نسخه جدیدتر آن یعنی Quick Charge 4.0.

صرف‌ نظر از اینكه یو ۱۲ تا چه اندازه در بازار موفق عمل خواهد كرد، ممكن است امسال نسخه دیگری از پرچم‌دار ۲۰۱۸ اچ‌تی‌سی در پاییز ارائه نشود. پیش‌تر اعلام شده بود كه تایوانی‌ها، گوشی‌های كم‌تری در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهند كرد و به دنبال جبران زیان‌دهی خود در بازار موبایل هستند.