ساغر هموله چهارشنبه 25 بهمن 1396 12:00 ب.ظ نظرات ()

به‌نظر شما ون‌های تولیدی برندهای خودروساز مانند بوگاتی، بی‌ام‌و، آئودی، لكسوس، پورشه و آلفارومئو چگونه خواهند بود؟ یك طراح روسی با ارائه رندرهای جالب، پاسخ این سؤال را داده است.

رندرهای جالب به شكل ون، با الهام از برندهای خودروساز

هر روز خبرهای بیشتری مبنی بر عرضه‌ی شاسی‌بلند و كراس‌اور از شركت‌های خودروسازی منتشر می‌شود. تقاضا در این كلاس از خودروها به‌قدری افزایش یافته است كه شركت‌هایی چون لامبورگینی، رولزرویس، استون مارتین و حتی فراری به دنبال تولید محصولات شاسی‌بلند مختص به خود هستند. اما تب بالای شاسی‌بلندها تا چه وقت دوام خواهد آورد. در واقع بعد از شاسی‌بلندها، نوبت به كدام كلاس از خودروها می‌رسد؟

جواب به این سؤال بسیار مشكل است و احتمالاً ون‌ها جزو این روند نباشند. با این‌حال آرزو بر جوانان عیب نیست؛ به‌خصوص برای طراحان خودرو و دست باز آن‌ها در رندرهای جذاب. نیكیتا آكسیونوف، طراح خوش‌ذوق اهل روسیه است كه چشم‌انداز خود از ورود شركت‌های خودروسازی به بازار ون‌ها را به اشتراك گذاشته است. رندرهای آكسیونوف شامل طراحی‌ ون‌های خیالی از برندهایی مانند آئودی، لكسوس، اینفینیتی، آلفارومئو، بی‌ام‌و و حتی پورشه و بوگاتی است. با اینكه احتمال عرضه‌ی ون بوگاتی، حتی با فرض قرار دادن پیشرانه‌ی ۱۶ سیلندر در پشت آن، بسیار كم است ولی دیدن تركیب نمای تهاجمی و خشن شیرون با بدنه‌ی بزرگ ون بسیار جالب است.

ون لكسوس


رندرهایی از ون‌های اشكودا و سوبارو هم در بین طرح‌های این هنرمند دیده می‌شود كه تولید آن‌ها، چندان دور از ذهن به‌ نظر نمی‌رسد. بعید است كه تیم‌های مهندسی لوكس برای ساخت ون به تیم‌های برندهای ون‌ساز مانند خودروهای تجاری فولكس واگن، فیات پروفشنال یا ون‌های اتحاد رنو – نیسان تجربه‌ی خود مراجعه كنند. ولی با توجه به همكاری مرسدس و میباخ و ساخت یكی از لوكس‌ترین ون‌های جهان، نباید از عرضه‌ی ون‌ توسط برندهای دیگر متعجب شویم. به هرحال نمی‌توان انتظار داشت كه ون‌های رندرشده توسط آكسیونوف به‌زودی در برابر ون‌های اسپرینتر مرسدس‌بنز و ترانزیت فورد قرار بگیرند.