ساغر هموله شنبه 28 بهمن 1396 05:17 ب.ظ نظرات ()

 اچ‌پی از سه مانیتور جدید با رزولوشن 4K و درگاه USB-C پرده‌برداری كرده است. این سه مانیتور در اندازه‌های ۲۷، ۳۲ و ۴۳ اینچی ارائه می‌شوند.

مانیتورهای حرفه‌ای اچ پی با رزولوشن 4K و درگاه USB-C معرفی شدند

اچ‌پی سه مانیتور جدید با رزولوشن 4K و درگاه USB-C معرفی كرده است كه به‌ ترتیب Z27، Z32 و Z43 نام دارند. اتصال این مانیتورها به دستگاه‌های مختلف ساده خواهد بود و رنگ‌های sRGB را با دقت بالا به نمایش خواهند گذاشت.

USB-C تدریجا در حال تبدیل شدن به استانداردی جدید برای مانیتورها است و در جریان نمایشگاه CES سال جاری، از مانیتورهای مختلفی با درگاه USB پرده‌برداری شد. حالا اچ‌پی سه مانیتور Z27، Z32 و Z43 را به لیست بلندبالای مانیتورهای خود اضافه كرده  كه اندازه‌ی آن‌ها به‌ ترتیب ۲۷، ۳۲ و ۴۳ اینچ است. خریداران اصلی این مانیتورها افراد حرفه‌ای هستند كه به پنل IPS LCD با رزولوشن 4K، عمق رنگ ۱۰ بیتی و زاویه‌ی نمایش ۱۷۸ درجه نیاز دارند. در اپلیكیشن‌هایی كه از خروجی رنگ ۱۰ بیتی پشتیبانی می‌كنند، امكان مشاهده‌ی طیف‌های رنگی یكدست‌تری وجود خواهد داشت؛ اما هیچ‌كدام از این نمایشگرها پهنه‌ی رنگی (گاموت) گسترده‌ای ندارند و با پوشش ۱۰۰ درصدی محدوده‌ی رنگی sRGB شاید برای برخی از كارهای گرافیكی مناسب نباشند.

مانیتور 4K اچ‌پی

تمام این مانیتورها ظاهر مشابهی دارند اما از نظر كارایی یكسان نیستند. با افزایش اندازه‌ی مانیتور، ویژگی‌های ارگونومی كاهش پیدا می‌كند. برای مثال در مدل ۲۷ اینچی تمام تنظیمات (چرخش حول محور افقی و عمودی،‌ خم شدن به سمت عقب و جلو و تنظیم ارتفاع) امكان‌پذیر است. اما در مدل ۳۲ اینچی امكان چرخش نمایشگر وجود ندارد و در مدل ۴۳ اینچی، علاوه بر نبود امكان چرخش، تنظیم ارتفاع هم ممكن نیست. اگر احساس می‌كنید این محدودیت‌ها برای شما مشكل‌ساز خواهند شد، خبر خوش این است كه تمام این مدل‌ها از امكان نصب شدن روی پایه‌های VESA برخوردار هستند و می‌توانید پایه‌ی آن‌ها را تغییر دهید. در مورد حاشیه‌های اطراف دستگاه‌ نیز تفاوت‌هایی میان این سه مدل وجود دارد. در مدل ۳۲ اینچی حاشیه‌های چهار طرف مانیتور بسیار باریك هستند؛ اما در مدل ۲۷ اینچی تنها حاشیه‌های سه‌طرف نمایشگر باریك هستند و مدل ۴۳ اینچی فاقد حاشیه‌های فوق‌ باریك است؛ پس اگر می‌خواهید چند نمایشگر را در كنار یكدیگر قرار دهید تا تصویر بزرگ‌تری تشكیل دهید، باید مدل ۳۲ اینچی را انتخاب كنید.

در زمینه‌ی ورودی تصویر، تمامی مدل‌های به درگاه DisplayPort 1.2 در اندازه‌های استاندارد و مینی و همچنین درگاه HDMI 2 مجهز هستند؛ همانطور كه در ابتدای مطلب گفته شد، هر سه مانیتور جدید اچ‌پی از درگاه USB-C بهره‌مند هستند كه از استاندارد‌های DisplayPort 1.2 و HCDP 2.2 پشتیبانی می‌كند و امكان شارژ دستگاه‌ها از طریق این درگاه وجود دارد. تعداد درگاه‌های USB 3.0 در این نمایشگرها به سه می‌رسد كه دو درگاه در پشت و یك درگاه در كنار نمایشگر جای داده شده است.

ال‌جی نیز مانیتورهایی با درگاه USB-C در اندازه‌های ۲۷، ۳۲ و ۴۳ اینچی ارائه می‌كند؛ اما این مانیتورها را نمی‌توان رقبای مستقیم محصولات جدید اچ‌پی به شمار آورد. علاوه‌ بر این، اچ‌پی سعی كرده است نسبت به ال‌جی دست و دلبازی بیشتری به خرج دهد و نمایشگرهای خود را با ضمانت سه‌ساله و ضمانت اختصاصی روشنایی ساب‌پیكسل‌ها ارائه می‌كند. فروش مدل‌های ۲۷، ۳۲ و ۴۳ اینچی به‌زودی از طریق وب‌سایت اچ‌پی شروع خواهد شد و قیمت آن‌ها به‌ ترتیب ۵۵۹، ۸۹۹ و ۷۹۹ دلار خواهد بود.