ساغر هموله دوشنبه 7 اسفند 1396 11:00 ق.ظ نظرات ()

مقامات ال‌جی تأیید كرده‌اند كه گوشی بعدی از سری «جی» عرضه خواهد شد؛ با این‌حال برای توسعه این مدل، به مدتی زمان نیاز است.

ال‌جی تایید كرد؛ سری G كنار گذاشته نشده است

به دنبال رونمایی از نسخه جدید فبلت ال‌جی وی ۳۰ كه V30S ThinQ نامیده می‌شود، بسیاری گمان كردند كه سری G به آخر خط رسیده است و محصول دیگری از این خانواده معرفی نخواهد شد! با این‌حال، ال‌جی تأیید كرده است كه گوشی‌های هوشمند جدیدی را از سری «جی» معرفی خواهد كرد؛ هرچند، ممكن است روند نام‌گذاری آن‌ها دستخوش تغییر شود. مشابه این خبر را از یك رسانه كُره‌ای نیز شنیده بودیم اما هیجان‌انگیز به‌نظر می‌رسد كه شركت ال‌جی، خود رسماً این موضوع را تأیید كرده است.

ال‌جی ادعا می‌كند كه با تصمیم‌گیری پیرامون گوشی‌های سری «جی» چندین ماه فاصله داریم؛ به همین جهت، ممكن است جانشین ال‌جی جی ۶ در پاییز آینده یا فوریه ۲۰۱۹ معرفی شود. عضو جدید سری «جی» یا هر گوشی پرچم‌دار دیگری كه ال‌جی معرفی خواهد كرد؛ احتمالاً به ۱۸ ماه زمان نیاز دارد تا آماده شود. ضمن اینكه شركت كُره‌ای به دنبال در پیش گرفتن روند جدیدی برای نام‌گذاری پرچم‌داران آینده خود است؛ به همین جهت، احتمالاً جانشین پرچم‌دار ۲۰۱۷ ال‌جی با نام تجاری جی ۷ به بازار عرضه نخواهد شد. 

سیاستی كه توسط ال‌جی در بازار موبایل دنبال می‌شود، با تصمیمات گذشته این شركت هم‌خوانی دارد؛ مدتی پیش اعلام شد به دنبال عملكرد مالی ضعیف بخش موبایل، كُره‌ای‌ها درنظر دارند تا پرچم‌دار جدید خود را با تأخیر بیشتری ارائه دهند و به گوشی‌های قبلی خود برای فروش بیشتر، زمان دهند. به همین جهت، به‌تازگی نسخه جدید فبلت وی ۳۰ معرفی شده است.

در مجموع، به‌نظر می‌رسد هر ۱۸ تا ۲۴ ماه یك‌بار شاهد عرضه گوشی جدیدی توسط ال‌جی خواهیم بود؛ پیش‌تر، این شركت گوشی‌های سری جی را با فاصله یك ساله به‌روز می‌كرد و پس از گذشت شش ماه از معرفی پرچم‌داران خانواده «G»، فبلت‌های رده‌بالای ال‌جی از سری «V» ارائه می‌شد. عدم حذف پرچم‌داران سری «جی» ال‌جی می‌تواند خبر خوبی برای طرفداران این برند آسیایی باشد؛ هرچند، شاید باید مدت زمان بیشتری را به منظور عرضه جانشین ال‌جی جی ۶ منتظر بمانید.

تنها زمان مشخص خواهد كرد كه سیاست جدید ال‌جی، به كاهش زیان‌دهی بخش موبایل كمك خواهد كرد یا شركت كُره‌ای را بیش از پیش به حاشیه می‌راند. هرچند به‌نظر نمی‌رسد كه عرضه نسخه‌های جدید پرچم‌داران قدیمی، تصمیم درستی باشد؛ به عنوان مثال، V۳۰S ThinQ در حالی‌ با مشخصات قدیمی به بازار عرضه خواهد شد كه سامسونگ تا چند هفته آینده، پرچم‌داران گلكسی اس 9 و گلكسی اس 9 پلاس را با دوربین كاملاً جدید و پردازنده قدرت‌مندتر در بازار كُره جنوبی و دیگر بازارهای عمده به فروش خواهد رساند. البته وی ۳۰ تینك نسبت به فبلت پرچم‌دار نیمه دوم ۲۰۱۷ ال‌جی، پیشرفت‌هایی داشته است؛ از جمله اینكه مدل مذكور با شش گیگابایت رم ارائه می‌شود و به قابلیت‌هایی مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز شده است كه عملكرد دوربین را بهبود خواهد داد.

در رابطه با گوشی پرچم‌دار جدید ال‌جی، مدتی پیش اعلام شد كه این مدل با اسم‌رمز «جودی» در حال توسعه است؛ هرچند، به‌نظر می‌رسید كه گوشی ۲۰۱۸ شركت كُره‌ای در ماه ژوئن معرفی خواهد شد. گمان می‌رود جانشین ال‌جی جی ۶ به تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ كوالكام و چهار گیگابایت رم مجهز شده باشد؛ ضمن اینكه مدل مذكور با بلندگوهای استریو «BoomBox» ارائه خواهد شد و از دوربین دوگانه ۱۶ مگاپیكسلی با لنزهای F1.6 بهره می‌گیرد. ادعا شده است پرچم‌دار ۲۰۱۸ به نمایشگری ۶.۱ اینچی از نوع MLCD+ مجهز خواهد بود؛ این نوع پنل، مصرف انرژی كم‌تری نسبت به پنل‌های مرسوم IPS LCD دارد و همین موضوع باعث خواهد شد تا شارژدهی باتری افزایش پیدا كند.