ساغر هموله دوشنبه 7 اسفند 1396 11:22 ق.ظ نظرات ()

مایكروسافت اختراع قفل مغناطیسی ویژه‌ای برای محصولات سرفیس فون ثبت كرده است.

مایكروسافت پتنت قفل مغناطیسی ویژه‌ای برای سرفیس فون ثبت كرد

با توجه به پتنت تعدادی طی تابستان ۲۰۱۶، ظاهرا مایكروسافت در‌حال كار روی موضوعات خلاقانه‌ای برای توسعه‌ی گوشی‌ها، لپتاپ‌ها و تبلت‌های سرفیس است كه با اسم رمز آندرومدا كد گذاری شده‌اند. اما جدیدترین پتنت منتشرشده، قالب قفل مغناطیسی یك دستگاه الكترونیكی است كه یك مكانیزم منحصربه‌فرد با تعدادی ویژگی‌ مفید را توصیف می‌كند.

در آینده بسیاری از ما در لپتاپ‌ها با قفل مغناطیسی آشنا خواهیم شد. با این وجود، هنگامی كه این وسیله در یك دستگاه جیبی استفاده ‌شود یك مسئله وجود دارد؛ میدان مغناطیسی قوی این قفل كه ممكن است كارت‌های بانكی و شناسایی را كه دارای تراشه الكترونیكی یا مغناطیسی هستند، بازنویسی و دچار مشكل كند.

قفل مغناطیسی

اختراع مایكروسافت یك آهنربای قوی روی یك لولا با توانایی چرخش ارتجاعی است كه می‌تواند زمانی كه دو طرف دستگاه می‌چرخند و به یكدیگر نزدیك می‌شوند، آن‌ها را در كنار هم قرار دهد و سپس با ایجاد میدان مغناطیسی قوی، قفل محكمی را در موقعیت بسته ارائه دهد و هنگامی كه دستگاه باز است، كمترین میدان مغناطیسی ممكن را ایجاد كند.

قفل مغناطیسی

آهنربای چرخشی دارای مزیتی برای چرخش در هر دو جهت است؛ به این معنی كه می‌تواند دستگاه را در هر دو موقعیت صفر  و ۳۶۰ درجه (هر دو حالت صفحه نمایش به طرف خارج) بسته نگه دارد. مایكروسافت همچنین قصد دارد  یك نوع قفل مغناطیسی دیگر را در بخش لولایی دستگاه جای دهد كه دستگاه را به‌صورت امن در موقعیت ۱۸۰ درجه باز قرار می‌دهد. البته ثبت اختراع تضمین نمی‌كند كه این فناوری در آینده استفاده شود یا این دستگاه به فاز تولید برسد.