ساغر هموله سه شنبه 8 اسفند 1396 10:36 ق.ظ نظرات ()

تویوتا قصد دارد یك نسخه از پیست معروف نوربرگ‌رینگ را در ژاپن بسازد. این پروژه بخشی از مركز بزرگ آزمایشات خودرو در شرق آسیا است.

تویوتا، معادل ژاپنی نوربرگ رینگ را می‌سازد

پیش از این چینی‌ها در زمینه كپی و بازتولید محصولات در سراسر جهان خبره بودند و همیشه دیده‌ایم كه از محصولات نفیس و درجه یك برندهای مطرح دنیا رونوشت می‌سازند. این بار ژاپنی‌ها نیز به فكر بازتولید افتاده‌اند؛ با این تفاوت كه محصول آن‌ها، شبیه محصولات متداول نیست. تویوتا به‌طور گسترده‌ای روی ساخت مجموعه‌ی آزمایش جدید سرمایه‌گذاری می‌كند كه دارای ویژگی‌های مشتركی با پیست نوربرگ‌رینگ (Nürburgring) آلمان است.

بر اساس گزارش مجله نیكی ایشییَن (Nikkei Asian)، این شركت بزرگ قصد دارد یك مركز تحقیق و توسعه جدید در مركز جزیره هونشو ژاپن به نام ایچی احداث كند؛ پیش‌بینی شده است كه این مركز دارای ۱۱ پیست مختلف تست باشد. پروژه‌ی تویوتا، همراه با مسیری مشابه پیست معروف غرب آلمان در نوردشلیف خواهد بود كه تویوتا و تقریبا تمام خودروسازان بزرگ دنیا (مانند آئودی، مرسدس بنز، پورشه، فولكس‌واگن، ولوو، مزدا، هوندا و ...)، در حال حاضر مدل‌های جدید خود را در آن آزمایش می‌كنند. 

تویوتا / toyota

با این وجود، بازسازی پیست نوربرگ‌رینگ كاملا مشابه نیست. بر خلاف پیست آلمانی كه ۲۰.۷ كیلومتر طول دارد، نسخه ژاپنی پیست مورد نظر تویوتا ۵.۳ كیلومتر است، اما در نحوه طراحی پیچ‌ها و تغییرات ارتفاع مسیر دقیقا مانند نوربرگ‌رینگ ساخته می‌شود.

پیست جدید تویوتا برای آزمایش سیستم‌های فرمان و ترمز خودروهای جدید در شرایط سخت مورد استفاده قرار می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود كه این محصولات می‌توانند مقررات ایمنی خودرو در سراسر جهان را برآورده سازند. خودروهایی كه در این پیست آزمایش شده‌اند، به بازارهای محبوب مانند ایالات متحده و اروپا و همچنین كشورهای درحال‌توسعه مانند هند و آمریكای جنوبی فرستاده می‌شوند.

مجموع سرمایه‌گذاری تویوتا در تأسیسات بزرگ جدید بیش از حدود ۲.۸ میلیارد دلار گزارش شده است، اما گفته می‌شود هزینه‌های دیگری نیز برای ارتقاء آن لازم خواهد بود؛ مجموعه آزمایش تویوتا برای توسعه خودروهای با مصرف انرژی جایگزین نیز طراحی خواهد شد و خودروهای الكتریكی می‌توانند توانایی‌های خود را در ۱۱ مسیر مختلف محك بزنند.

پیست جدید تویوتا قرار است تا سال ۲۰۲۳ افتتاح شود و در ابتدا ۳۳۰۰ كارمند جذب می‌كند. در ادامه و با افزایش فعالیت‌های آزمایشی این مركز، ۵۵۰ كارمند دیگر نیز استخدام خواهند شد.